Ren og skjær lidenskap
Kunst og kaos er et galleri midt i verdensarvbyen Røros. Selve galleriet er kanskje ikke så stort, men lidenskapen, entusiasmen og aktivitetsnivået er desto større.
Hos oss finner du kunst fra rundt 50 norske kunstnere som Håkon Bleken, Bjarne Melgaard, Sverre Bjertnæs, Julie Ebbing, Therese Myran, Gunilla Holm Platou, Rino Larsen og Ronny Bank. Vi har et godt utvalg av kunst i alle prisklasser.
Vi sender kunst til hele landet, og vi har gode avtaler om innramming som passer godt for deg som holder til i Midt-Norge. All kunst er valgt ut med omhu av oss, og vi kommer gjerne med kunstforslag til deg. Du finner også design- og interiørartikler, kunsthåndverk, leker og spill i galleriet. Dette er det vi kaller kaos, for litt kaos må det være.
Vi elsker kunst - og vi elsker folk. Det er mye aktivitet i galleriet med stadig skiftende utstillinger, separatutstillinger og arrangement som konserter og andre kulturopplevelser.
Velkommen for en hyggelig handel - i nettbutikken eller i galleriet!
Foto: Marit Langseth, Fjell-Ljom
Kaos er bøker, interiørartikler og spill - ja, alt som ikke er kunst. Eller er alt kunst og kunst alt? For oss, Sigrid og Ellen, er kunst lidenskap. Vi går liksom ikke på jobb, vi. Vi går i galleriet!